אחסון אתרים, סטרימינג, שרתים יעודיים

03-6872767
LiveZilla Live Chat Software

מחשבון VPS - הרכבת מפרט מותאם אישית

קבל הצעה עכשיו
שם:
אימייל:
טלפון:

וידאו סטרימינג – Video Streaming

הטכנולוגיה של וידיאו סטרימינג מושתת על פרוטוקול תקשורת הדוחס את סרטון הוידיאו והופך אותו ל"קל" יותר מבחינת משקל ובכך הופך את התעבורה שלו לקלה יותר ומהירה יותר בין השרת לבין המחשב. השיטה מבוססת למעשה על "השמטת פריימים". כידוע כל שנייה בסרטון וידאו מורכבת מלא פחות מ-30 פריימים שונים (תמונות שכל אחת מהן מכילה שינוי קטן לעומת קודמתה). מאחר והעין האנושית אינה יכולה להבחין בכל פריים ופריים נוצרת "אשליית תנועה". טכנולוגיית הוידיאו סטרימינג למעשה משמיטה מספר פריימים מבין ה-30 ובכך הופכת את הסרטון ל"קל" יותר לתעבורה.

בראשית ימיו של האינטרנט אתרי האינטרנט היו מאוד חד גוניים ואופיינו בעיקר בדפי אינטרנט וקישורים שנשאו אופי אינפורמטיבי טקסטואלי בלבד. במרוצת השנים החלו להיכנס גם תמונות וייצוגים ויזואליים לתוך אתרי האינטרנט שבעידן טרום גלישת ה"פס הרחב" השתדלו להיות כמה שיותר "קלים" על מנת שהגלישה בהם תהיה מהירה יותר ומידית יותר. בעבר ככל שהאתר שילב יותר תמונות או קבצי מוזיקה ומצגים גראפיים ויזואליים הגלישה בו הייתה איטית יותר והייתה לסבל עבור הגולשים.

עם התפתחות רשת האינטרנט ומהפיכת הגלישה בפס רחב התאפשרה גם העלאת תכנים מורכבים יותר מבחינה גראפית ו"כבדים" יותר מבחינת שטח אחסון על השרת. מאחר וקצב הגלישה עלה פלאים ניתן היה לצפות גם באנימציות וגרפיקות מתקדמות באמצעות תוכנות Flash ודומותיהן, אך ללא ספק המהפכה הגדולה בעידן המודרני של הגלישה ב"פס רחב" בתחום האינטרנט הייתה שילובם של סרטוני הוידיאו והיכולת לצרוך וידאו באופן סינכרוני בעת הגלישה ברשת.

עם הרחבת הפס החלו לעמול בחברות הטכנולוגיה על פרוטוקול תקשורת שיקשר בין מחשב "לקוח" לבין "שרת" שיאפשר העברת וידאו במסגרת העברת הנתונים הרגילה בין מחשב היעד לבין השרת. שיטת "זרימת הוידיאו" Video Streaming)) מאפשר למעשה לצפות בסרטוני וידאו ותכנים חזותיים באופן סינכרוני המאוכסנים על כבי שרתי האתרים.

הטכנולוגיה של וידיאו סטרימינג מושתת על פרוטוקול תקשורת הדוחס את סרטון הוידיאו והופך אותו ל"קל" יותר מבחינת משקל ובכך הופך את התעבורה שלו לקלה יותר ומהירה יותר בין השרת לבין המחשב. השיטה מבוססת למעשה על "השמטת פריימים". כידוע כל שנייה בסרטון וידאו מורכבת מלא פחות מ-30 פריימים שונים (תמונות שכל אחת מהן מכילה שינוי קטן לעומת קודמתה). מאחר והעין האנושית אינה יכולה להבחין בכל פריים ופריים נוצרת "אשליית תנועה". טכנולוגיית הוידיאו סטרימינג למעשה משמיטה מספר פריימים מבין ה-30 ובכך הופכת את הסרטון ל"קל" יותר לתעבורה. העין האנושית אינה מסוגלת להבחין בפריימים שהושמטו ולפיכך חווית הצפייה אינה נפגעת כלל. בכך למעשה ניתנת העברת תכנים מורכבים כמו סרטוני וידאו באמצעות פרטוקולי תקשורת ייעודים בין מחשבים לשרתים בדרך שמחד הופכת את ההעברה לסינכרונית הרבה יותר ול"זורמת" (בצורה שאינה סובלת מהתקעות של סרטונים הפוגמת בחוויית צפייה) ומאידך אינה פוגמת באיכות הוידיאו בצורה הנראית לעין האנושית.

החידוש בטכנולוגיית ה"וידאו סטרימינג" טמונה בכך שהגולש יכול לצפות בוידיאו בזמן אמת מבלי להידרש להורדה של הסרטון כולו בטרם יצפה בו. מאז פריצת הדרך של הטכנולוגיה השתנו פני האינטרנט לבלי הכר. אתרים רבים החלו להשתמש בפרוטוקולי וידיאו סטרימינג בשלל תחומים. אתרי אקטואליה וחדשות החלו להעלות כתבות מצולמות לצד כתבות טקסטואליות, חברות תקשורת החלו להעלות תוכניות טלוויזיה שלמות הניתנות לצפייה ישירה בחינם או בתשלום על גבי האתר ואפילו נפתחו "ספריות VOD" המאפשרות לצופה לבחור במה הוא רוצה לצפות באופן עצמאי.

השלב הבא בהתפתחות טכנולוגיית ה"וידיאו סטרימינג" הייתה בפיתוח של ה"וידאו סטרימינג אונליין" פיתוח של פרוטוקולים שיאפשרו העברת קבצי וידאו המורכבים מתמונה נעה וקול באופן סינכרוני, בזמן אמת ובשידור חי. עם התפתחות עולם התקשורת והחדשות והפיכתו למיידי הרבה יותר. עם עליית ז'אנר תוכניות וסרטי הריאליטי הדרישה למיידיות ומהירות הפכה רווחת גם בתחום האינטרנט ועל כן כיום בעידן ה"וידיאו סטרימינג אונליין" ניתן להעביר גם שידורי וידיאו חיים בזמן אמת בתוך אתרי אינטרנט המאפשרים למיליוני גולשים להתחבר באמצעות המחשב האישי שלהם אל השרת המרכזי של האתר ולצרוך דרך פרוטוקולים של וידאו סטרימינג את שידור הוידיאו החי המופץ באותה העת על ידי שרת האתר לכל דורש בכל נקודה על פני הגלובוס.