אחסון אתרים, סטרימינג, שרתים יעודיים

03-6872767
LiveZilla Live Chat Software

מחשבון VPS - הרכבת מפרט מותאם אישית

קבל הצעה עכשיו
שם:
אימייל:
טלפון:

שרתים ווירטואליים – VPS Servers

שרתים וירטואליים הם ללא ספק אחת מההמצאות המוצלחות ביותר בתחום שרתי האחסון של אתרי האינטרנט בעידן בו כמות האתרים הפרטיים עולה בצורה ניכרת משנה לשנה. בעוד שבאופן מסורתי ההבחנה הייתה בין שרתים שיתופיים לשבין שרתים ייעודיים, נראה שהשרתים הווירטואליים הם מעין "יצור כלאיים" המצליח לשלב את היתרון היחסי שבכל צורת אחסון ומשכיל לשלב את הטוב בין שני סוגי השרתים ומוסיף לא מעט יתרונות מובנים משל עצמו.

בשרת שיתופי מספר אתרים חולקים את שטח האחסון של השרת ביניהם ומידת השליטה שלהם על תפעולו באופן כללי פחותה ומוגבלת. בשרת ייעודי יכולת השליטה היא אבסולוטית ופרטית לחלוטין, אך המחיר גבוה ויקר. השרת הווירטואלי מצליח להיות בעת ובעונה אחת גם שרת הנותן תחושה של פרטיות וייעודיות מקסימאלית וגם מצד שני אינו יקר ומחיר שכירתו ואחזקתו הוא דומה לזה של השרת השיתופי (הזול מבין השניים בחלוקה המסורתית שבין שרת ייעודי ושרת שיתופי).

השרת הווירטואלי הוא למעשה יחידה ווירטואלית נפרדת על גבי שרת ייעודי ופיזי אחד (המחולק למספר שרתים ווירטואליים). ההבדל העיקרי בין שרתים ווירטואליים החולקים שטח על אותו שרת ייעודי לבין שרתים שיתופיים הוא שבחלוקה לשרתים ווירטואליים כל יחידה מתנהגת כאילו הייתה שרת מופרד לחלוטין שאינו תלוי בשרתים הווירטואליים האחרים המאוכסנים יחד איתו על גבי אותו שרת.

החלוקה הווירטואלית מאפשרת למעשה חלוקה של השרת הפיזי על כל רבדיו. אם בעבר בשרתים שיתופיים תנועת גולשים ועומס באתר אחד יכלו לפגום בביצועיהם של האתרים "השכנים" כיום בעידן החלוקה הווירטואלית המשאבים של השרת הפיזי לרבות המעבד, הזיכרון הפנימי, שטח הדיסק, כרטיס הרשת רוחב הפס וכד' מתחלקים בין כל השרתים הווירטואליים או באופן שווה בשווה או על פי חלוקה מובנית שהוגדרה מראש כך שאינם תלויים לחלוטין האחד בשני- כל יחידה ווירטואלית מתפקדת כאילו הייתה שרת עצמאי לכל דבר ומקנה לבעליה אוטונומיה מוחלטת בתחום ניהול השרת הווירטואלי שלו על כל המשתמע מכך. בעלי השרתים הווירטואליים יכולים להתקין על השרת הווירטואלי שלהם מערכת הפעלה פרטית, להפעיל ולכבות את השרת באופן עצמאי ואף לאתחל אותו בשעה שירצו מבלי להשפיע על שאר היחידות הווירטואליות המתנהלות על אותו השרת.

בעלי היחידות הווירטואליות נהנים מחד מעצמאות מוחלטת ומאידך גם מרמת מידור גבוהה, כך שכל בעל שרת וירטואלי חשוף הן מבחינת תוכנה והן מבחינת חומרה רק לחלקיו שלו בתוך השרת הווירטואלי מבלי שתהיה לו כל אפשרות גישה ליחידות הווירטואליות האחרות החולקות איתו את שטח הדיסק של אותו שרת הגג הייעודי. בעלי השרתים אינם יכולים לפרוץ החד לתחומי האחר ולכן גם אם ישנה קריסה באחד מהשרתים הווירטואליים או שמא קלקול או פריצה כזו או אחרת הדבר לא ישפיע על היחידות הווירטואליות האחרות שימשיכו להתנהל כהלכה מבלי שהתקלה תגרור נזקים גם להן- יתרון משמעותי על פני השרתים השיתופיים שזכו ללא מעט ביקורות על שיתופיות לא רק "בטוב" אלא גם "ברע"- ברגעי קריסות שרתים או תקלות כוללות.

היתרונות המרכזיים של השרתים הווירטואליים הם היותם מהירים הרבה יותר וכאמור לא מושפעים מעומסים באתרים "מקבילים" המנוהלים פיזית על אותו השרת, מאפשרים גמישות רבה יותר בתחום החומרה כך שכל יחידה וירטואלית יכולה להיות מתואמת באופן ייעודי לבעליה ברמת החומרה וברמת התוכנה, יכולת גיבוי מרוחק טובה הרבה יותר ובטוחה הרבה יותר ואולי החשוב ביותר עלויות נמוכות בצורה ניכרת לעומת שרתים פרטיים פיזיים שאינם ווירטואליים.

השרתים הווירטואליים מתאימים כמעט לכל סוגי האתרים העצמאיים ומהווים מעין "פשרה" מוצלחת בין הרצון לנהל את האתר תחת שרת ייעודי ופרטי המתואם לצורכי האתר מחד ומאידך אינו עולה מחיר רב מידי. בעלי אתרים עצמאיים או עסקים זעירים ברשת נהנים מאוד מיתרונותיה של שיטת השרתים הווירטואליים. בכך מתאפשר לנהל אתרים באופן עצמאי, מהיר, יעיל ובלתי תלוי בעומסי גלישה ומאידך לא לחרוג ממכסת ההוצאות בשל העלויות הנמוכות של השכירות והאחזקה של שירותים ווירטואליים מסוג זה.